PES
Dobrý večer, měl bych na Vás dotaz. Budu si muset nainstalovat originální software a nechtěl bych přijít o data uložená v PC. Mohl byste mi prosím poradit, případně doporučit odkaz, jak správně formátovat oba pevné disky co mám v PC, případně i jak správně instalovat software. Jedná se o Miscrosoft Windows XP Professional, legalizační verze, či jak. Za případnou radu moc děkuji.

Odpověď
Dobrý den. Pokud chcete zformátovat pevné disky, budete muset vytvořit zálohu dat, o která nechcete přijít. Buď vypálením na cd či dvd médium, nebo jeden z disků (ten na kterém nebudete instalovat Windows) neformátovat a ponechat jej na uložení zálohovaných dat. Nechte naformátovat jen ten disk na který budete instalovat. Formát se vám nabídne při instalaci operačního systému. Použijte volbu úplného formátu NTFS.
Abyste spustil instalaci. Nastavte si v Biosu start z CD mechaniky. Instalační cd vložte do příslušné mechaniky a nechte nabootovat.
Pro práci s Windows XP Profesional, bych Vám doporučil knihu s názvem 1001 tipů a triků pro Windows XP od vydyvytelství Computer press. Měla by být ke koupi v každem lepším pc obchodě. Nebo se mrkněte na adresu vydavatelsví www.knihy.cpress.cz