Audio

  Mnozí z vás, milý návštěvníci, posloucháte, prostřednictvím různých audio-systémů, hudbu, mluvené slovo, či jiné další zvuky. V dnešní době se už nenosí těžké a objemné aparáty jako byli různé volkmany, diskmany a jiné podobné přístroje. Nastoupila éra MP3 přehrávačů či přístrojů schopných tyto soubory přehrávat. Mezi nimi i mnohé mobilní telefony. Jak si, ale takový mp3 soubor vytvořit? CD s mp3 hudbou se příliš nevyskytují a 40 a více korun zaplatit za stažení písničky z internetu se mi také nezdá zrovna příhodné. Pokud vlastníte nějaké audio nosiče, nemusí být všechny v mp3 podobě. Jak na to? Existuje spousty převodních programů, které Vám pomohou. Pomocí Vašeho PC můžete audio-soubory nejen převádět, ale i upravovat či pořizovat vlastní nahrávky. Jak na to? Mrkněte dál.

Audiacity (http://audacity.sourceforge.net)

Jestliže potřebujete občas upravit nějaký audio-soubor, zkuste tento program. Můžete doplňovat různé efekty, případně pořizovat nahrávky z mikrofonu, či jiných zdrojů. Program je v češtině, nápověda v anglickém jazyce. Ke stažení plná stabilní verze nebo zkušební betaverze, kterou jde nadále rozšiřovat. Další informace, jako verze pro starší operační systémy atd, najdete na českých stránkách programu.

 

Zde může být Vaše reklama
Velikost pole až 650x100pix
za poplatek 25Kč měsíčně, pro další informace klikněte
ZDE
(pole 8)

 

Cdex (http://cdexos.sourceforge.net)

 Tento program slouží k převodu audio-souborů do mp3 a naopak. Nastavitelná kvalita Mp3 souborů. Podporuje ID3 tagy  (informace o souboru, autor, název atd. které se pak objevují na displeji přehrávače).
Instalace a nastavení
Program si stáhněte třeba na výše uvedené adrese, nebo pomocí přímých odkazů: program, čeština (stránku uložte jako Textový dokument). Instalace programu je poměrně jednoduchá, jazykový soubor zkopírujte do adresáře programu - adresáře "lang". Po spuštění programu zvolte Options - Select language a vyberte potřebný jazyk.
Při přejíždění přes ikony v pravé části okna programu, uvidíte ve spodní liště, co ikony znamenají.
Návod k obsluze