Deník pc poradny


Deník pc poradny

3.9.2007

Dobrý den. Rád Vás vítám na stránkách PC poradny. Co je tu nového? Jak už jste si určitě všimli, nepatrně se změnila grafická úprava webu. Menu se posunulo nahoru. Tím vzniklo více místa na další témata. Objevili se PC noviny, které byli až dosud součástí Deníku, přibyla stránka kde můžete chatovat o svých problémech s pc. V sekci Správa PC najdete program na záchranu dat z CD aDVD nosičů a program na úplnou odinstalaci softwaru. V kapitole Internet a zákon se dočtete o kriminalitě na internetu a v sekci Jak vydělat, možnost dalších výdělků prostřednictvím internetu. No a stejně jako vždy něco k pobavení. Tentokrát populární cihličky v prostředí vesmíru. Najdete v sekci Zábava.

Příjemné poučení i pobavení přeje
                                                           Richard Slezák

 

7.8.2007

Vážení návštěvníci. Po opravě výpadku zobrazování internetových stránek v prohlížeči Internet Explorer, jsou opět tyto stránky plně funkční. Společně s opravou jsem na stránky umístil věci připravené pro další číslo. Vychází další číslo PCnovin, najdete v oddílu Deník poradny, s informacemi ze světa PC. Nové informace, zejména o zákonu a sdílení na P2P sítích, si můžete přečíst v oddílu Internet a zákon. Rád bych také upozornil na software zdarma v oddílech Bezpečnost, GSM, Rozhlas a televize, IP Telefonie (kde najdete možnost volání zdarma na pevné linky), dále kancelářské, audio a video programy. V sekci Výdělek na netu najdete několik odkazů na možnost přivýdělku. A nakonec můžete navštívit sekci zábava s několika hrami či odkazy na návody. Na stránkách je také možno využít služeb SMS bran českých operátorů.
   Rád bych Vás také pozval na svůj druhý projekt na adrese www.vyletycz.webzdarma.cz

Příjemné počtení přeje autor
                                                   Richard Slezák

-PC noviny-

Šťáva pro náročné: 18 výkonných zdrojů v testu

17. 7. 2007 | Computer časopisComputer časopisTrčálek AntonínTrčálek Antonín

Zdroj ovlivňuje nejen stabilitu PC, ale i jeho spotřebu.
Dnes se podíváme na výkonnější zdroje od 480 do 600 W.

Kapitoly článku

Výkon není všechno
Jak funguje zdroj
Jak jsme testovali
Enermax Liberty ELT500AWT; Sharkoon SilentStorm SHA535-9A
Tagan TG430-U15; Akasa AK-P050FG8-BK
Fortron Blue Storm II 500W; Chieftec GPS-500AB
Point of View Black Diamond 500W; AeroCool AD-550AS
Thermaltake TR2-550; Trust 570W Pro PSU Dual Fan; Eurocase ATX-550 JSP
Corsair HX520W; Seasonic S12 550
Yesico SilentCool SC560-AS12CF; Fortron Epsilon 600
Be Quiet! ES-600W; Tagan TG600-U25; Spire SP-ATX-600W
In memoriam: Xilence XP480 a LC Power LC6550 GP
Hodnocení a parametry

-odkaz na celý článek-
_____________________________________________________________________


30.07.2007, :

Simpsonovi po česku: pár hodin po premiéře ke stažení na síti

Ve čtvrtek 26. července měl v Česku premiéru celovečerní film o populární rodince Simpsonů. Krátce nato se ale už na internetu objevila nahrávka z kina, která se obrovskou rychlostí začala šířit po celosvětové síti. Podle všeho jde o vůbec první případ, kdy z České republiky unikla takováto nahrávka premiéry zahraničního filmu. To potvrzuje i Česká protipirátská unie.

Pracovníci unie mají v posledních dnech hodně práce s postupnou likvidací odkazů, které na stažení kamerové nahrávky vedou. Lidé však film na servery nahrávají dále. Odkazy se kromě českých warezových fór objevily i v některých českých médiích. To se nelíbí společnosti Bontonfilm, která tuto skutečnost bude řešit se svými právníky a zváží, jak bude v případě českých médií postupovat.

„Každopádně tento případ poškodil dobré jméno České republiky i v zahraničí. Podle vyjádření společnosti FOX International (součást News Corp.) to bude především znamenat zpřísnění bezpečnostních opatření pro český filmový trh,“ uvedl ředitel Bontonfilm a. s. Václav Hrabě.

Aféra kolem pirátské nahrávky tak znova rozčeřila vody „české pirátské scény“ a pracovníci unie mají zase o čem přemýšlet. Čtenář si jistě vzpomene na kopii nového Svěrákova filmu Vratné lahve, která se na internet dostala zkopírováním údajně z trezoru zcizeného DVD určeného výhradně pro vnitřní potřebu ministerstva kultury. A něco podobného se stalo i v případě komedie Roming. Třebaže se Roming dočkal premiéry v českých kinech na samotném konci května, na síti už byl dlouho předtím, kdy pravděpodobně unikl z postprodukce.
_____________________________________________________________

Ohlédnutí za vývojem LCD monitorů

(Pavel Kovač, dnes, zpráva)

Pojďme se společně podívat na to jak se za posledních pár let vylepšila technologie LCD. Možná se budete divit, ale i za oněch pár let se na poli LCD monitorů hodně událo a to nejen v odezvě a ceně. V průběhu posledních pár let nás čekalo pár menších podrazů od výrobců, ale jinak se parametry viditelně zlepšovali. Pojďme se tedy zatoulat do nedávné historie LCD.

-odkaz na celý článek-
_________________________________________________


01.08.2007, :

Modrý zub se dočkal makeoveru - Bezdrátový USB na trhu

Bezdrátová verze oblíbeného připojení USB konečně přestává být slibem a stává se skutečností. A objevuje se nová verze Bluetooth.

Bezdrátový USB na trhu 

Belkin ohlásil bezdrátový Wireless Hub, Lenovo zase notebook T61p, který nabízí podporu bezdrátového USB jako jednu z výběrových možností.

Wireless USB se na trh dostává zhruba o rok později, než bylo očekáváno. Bezdrátové připojení pomocí technologií Bluetooth a Wi-Fi se mezitím stalo běžným. Je proto na čase, aby se bezdrátový USB konečně posunul od PowerPointu k běžným perifériím. Pokud se to podaří, uvidíme prudký nástup tohoto připojení u tiskáren, videokamer a fotoaparátů, digitálních přehrávačů a mobilních telefonů.

-odkaz na celý článek-
_________________________________________________
_______

 

27.7.2007
Vážení návštěvníci. Po čase bych Vás opět rád přivítal na stránkách PC poradny. Chtěl bych zmínit několik novinek. Stránky byly rozšíženy o sms brány českých operátorů, nově také naleznete v deníku -PC noviny-. Zde si můžete přečíst několik zajímavých článků ze světa PC. Rád bych upozornil na nový software s sekcích Video a Kancelář. Tyto kapitoly byly rozšířeny o programy pro práci s titulky a pro tisk obálek a štítků. Pokud budete chtít trochu toho rozptýlení, v tom našem uspěchaném světě, mrkněte do sekce Zábava a složte si nabízená puzzle. A když vás omrzí vytvořte si vlastní.. S přáním klidných letních dnů a příjemně strávené dovolené se tímto loučím. Ne navždycky. Jen do další ho čísla.
S pozdravem
                              Richard Slezák

-PC noviny-

Prodávaná použitá PC jsou plná citlivých dat

Uživatel před prodejem svého počítače často nesmaže důležitá a zneužitelná data

Konzultační společnost Navigant Consulting si podle serveru iTnews.com.au zapůjčila tři počítače z druhé ruky a zjistila, že jeden z nich má na harddisku stále citlivá data o minulém uživateli. Andrew Durant, šéf týmu specializujícího se na internetové podvody tvrdí, že poslední uživatel počítače se domníval, že byla všechna sokromá data smazána. Harddisk totiž zformátoval a nainstaloval nový operační systém. Ani to však nestačilo.

Podle odborníků si stále soukromé osoby a firemní uživatelé neuvědomují, jak je důležité počítač na prodej připravit a smazat všechna důležitá soukromá data, která by mohla být zneužita následujícím majitelem. Při analýze počítače výzkumnící zjistili, že obsahuje například informace o komunitě na koleji, jejímž členem byl předchozí majitel počítače. Data obsahovala jména studentů, adresy a fotografie, informace o platech zaměstnanců, data o účtech v bance a výpisy. Všechny tyto údaje lze samozřejmě označit za velmi důvěrné a snadno zneužitelné, to se týká hlavně bankovních údajů. Ti, jejichž údaje v počítači byly, se snadno mohli stát obětí podvodu, potenciální pachatel by měl vše potřebné připraveno jako na zlatém podnose.

Vzkaz pro veřejnost od odborníků zní: pokud nemůžete spolehlivě smazat data, počítač raději neprodávejte. Jedna z variant řešení je použití softwaru, který spolehlivě všechna data odstraní. Starých dat by měl počítač zbavit i ten, kdo počítač přeprodává. Další cestou je zničení harddisku a jeho nahrazení novým. Harddisk ovšem také musí být znehodnocen odborně. Velmi často se totiž zdánlivě nepoužitelný harddisk objeví v Nigérii, což je jak známo ráj internetových podvodníků, kteří by soukromých dat uměli obratně využít.

DigiWeb.cz
Autor/ři:  Jan Handl

__________________________________________________________

Dostali jste elektronickou pohlednici? Možná byla od spamera

Spameři tento měsíc masivně zaútočili na mailboxy, lákají na on-line pohlednici

Spameři jsou známí tím, že dokáží využít každé příležitosti k tomu, aby internetové uživatele nalákali na to, co je zrovna zajímá. Nyní je doba dovolených, takže nikoho nepřekvapí, když mu přijde elektronická pohlednice. The Washington Post informuje o tom, že bezpečnostní společnost Postini (nedávno koupená Googlem) zaznamenala asi 275 milionů podobných nevyžádaných zpráv od 2 července. Společnost Postini zkoumá asi 700 000 nebezpečných emailů denně, minulý týden to bylo ve špičce 35 milionů denně, jelikož narostl počet spamů, které se vydávají za elektronické pohlednice.

Dokonce samotná FBI varovala uživatele před elektronickými pozdravy, jde prý o poslední trik, jak zvýšit úspěšnost nevyžádaných zpráv. Tento spam může navést uživatele na weby, ze kterých se do počítače nainstaluje nebezpečný software. Ve většině případů v předmětu emailu figuruje text napodobující informaci o odeslání elektronické pohlednice od člena rodiny nebo přítele. Když uživatel klikne na link, jeho počítač je nakažen virem.

Ten může ohrozit bezpečnost a soukromí uživatele. Veřejnost ví, že nemá otevírat přílohy emailů od neznámých odesílatelů, na link nabízející elektronický pozdrav ovšem mnoho lidí bez obav klikne. Linky se v emailech totiž objevují velmi často a uživatelé si neuvědomují nebezpečí, které může být spojené s navštívěním neznámé webové stránky. Prázdniny ještě zvětšily šance spamerů na to, že na jejich zprávy uživatelé kliknou, mnoho lidí totiž posílá z dovolené právě elektronické pohlednice. Odborníci proto radí, aby uživatelé v žádném případě neklikali na linky údajně vedoucí na elektronické pohlednice, pokud neznají odesílatele. Web American Greetings, služba nabízející odesílání elektronických pohlednic, dokonce na svých stránkách varuje uživa