GSM - něco do mobilu

    Mobilní telefony zaplavili celý svět.  Každý chce být na příjmu. Být v dosahu svých přátel a známých, řídit pracovní činnosti, bavit se. Mobil už není dnes jen telefon bez kabelu, ale součást našeho života. Mnozí se už dnes bez něj neobejdou. Zastupuje hodinky, diář, fotoaparát, herní konzoly, rádio, hudební přehrávač, případně i televizi. V době mobilního internetu existují i aplikace pro poštu, sms zdarma přes internetové brány takže už nemusíte hlídat minuty, které provoláte. Stačí si zvolit tarif s přijatelnou cenou za GPRS připojení do internetu a být v kontaktu za pár "šlupek".

Acala 3GP Movies Free (http://www.cutedvd.com/html/products.html)

Konvertor všech možných typů videa do typu 3gp, který lze přehrávat na mobilních telefonech. Program je v angličtině a je zdarma.
Ovládání: v pravém horním okně si nastavíte kvalitu a rozlišení videa, audio kodek a typ výstupního formátu videa. Zatržením čtverečku a vyplněním prázdného pole si nastavíte max velikost výstupního souboru a v řádku pod ním místo kam se má výsledné video uložit.
Kliknutím na + vyberete videosoubor ke konverzi a tlačítkem Play spustíte konverzi. Posuvníky pod obrazovkou si můžete nastavit oblast videa, které chcete převést.
Program ke stažení zde.

Na stránce naleznete také programy pro převod do PSP, IPod a dalších formátů.

Pozn. výsledné videosoubory mi bohužel nešly přehrát na telefonu SonyEricsson K300i

 

Zde může být Vaše reklama
Velikost pole až 650x100pix
za poplatek 25Kč měsíčně, pro další informace klikněte
ZDE
(pole 5)

 

MyPhoneExplorer (http://www.fjsoft.at)

Vlastníte mobilní telefon? Jak do něj ,nebo z něj, dostat data do počítače? Pokud je váš mobil značky SonyEricsson, pomoc je zde. Program vám umožní kopírovat data z a do telefonu, zálohovat telefonní seznam, posílat a číst sms, operovat s diářem a kalendářem, instalovat Java hry a další. Program je v češtině. Je zdarma a instalace a ovládání je jednoduché. Propojit telefon s pc je možné snad ve všech variantách - infra, kabel, Bluetooth. Stačí v telefonu dané spojení nastavit a pak zapnout program. Aktuální verzi programu stáhnete na výše uvedených stránkách a nebo zde.

 

ICQ v mobilu - Jimm (http://www.jimm.org)

Kdo by neznal ICQ. Na pc připojeném k internetu nesmí chybět. Nyní je možnost používat tento program i v mobilu. Podmínkou je, aby telefon uměl Java aplikace a aby měl možnost připojení do internetu přes GPRS příp. EDGE. Program je zdarma, účtují se Vám pouze přenesená data. cca 0,05Kč za 1kB. Ale to si raději zkontrolujte u svého operátora. Kdo má neomezené připojení, platí pouze paušál za připojení a přenesená data jej nezajímají.
    Nastavení je jednoduché V položce Možnosti - Účet si zadáte Vaše ICQ číslo a heslo a pak už stačí jen zadat připojit. Ostatní je stejné jako u běžného ICQ.

Program v češtině je možné si stáhnout i zde
----------------------------------------
Diskuse o programu
 

 

Kubik SMS DreamCom, DreamCom SE (http://www.dreamcom.cz)

Že se sms zprávy dají posílat zdarma prostřednictvím sms bran na internetu, to už asi ví každý. Ale co takhle, místo abyste brouzdali po internetu na stránky s branami, napsat si zprávy v programu, který umožní posílat sms hned na několik operátorů najednou? Jedním z těchto programů je Kubík SMS.
   Na internetu jsou ke stažení hned 2 verze programu. Obě jsou zdarma, v dolním řádku se v nich zobrazuje reklama. Program DreamCom SE je odlehčenou verzí programu Kubík SMS DreamCom, který používám.
   Program obsahuje: Adresář telefonních čísel (ukazuje rovnou, ke kterému operátorovi dané číslo patří), Frontu - ukazuje zprávy připravené k odeslání a Historii odeslaných zpráv.
  Odesílání zpráv: Zdarma jdou posílat na O2 a Vodafone. Ostatní přes placenou bránu (viz webové stránky) .U O2 je omezení na 80 znaků, poté se zpráva dělí na další. Z adresáře vyberete kontakt, kterému chcete poslat sms. Nebo do políčka Komu vepíšete tel. číslo. Do horního, prostředního okna píšete zprávu. Pokud přechází do další sms, text změní barvu. K odeslání klikněte na tlačítko Poslat. Z internetu se načte kód, který opíšete a potvrdíte. Tím je zpráva odeslána.
   Pokud vyjde aktualizace programu a máte zapnutu volbu Upozornit na aktualizace - je v upozornění možnost potvrdit souhlas a program se sám inovuje z internetu.
   Program je plně v češtině.

Info od výrobce:
 

Dobrý den,
připravili jsme pro Vás novou stránku - blog se zajímavostmi o posílání SMS. Najdete zde novinky o programu,  tipy a triky v posílání textových zpráv a řešení Vašich nejčastějších problémů. Zároveň tu máte možnost nahlédnout do minulosti programu, být u vzniku nových projektů,  hlasovat v anketách, přidávat své zkušenosti v diskusích. A také poodhalím něco ze svého soukromého života.
Stránka je již připravená, podívejte se na http://blog.dreamcom.cz