Informace z internetu

Mozilla Firefox (http://www.mozilla-europe.org/cs/products/firefox/
Tak jsem si vyzkoušel Internet Explorer 7. A musím říct, že jsem velmi zklamán. Graficky je pro mě program velmi nepřehledný. Vidím tu taky snahu okopírovat prohlížeč Mozilla Firefox. Jedinou funkcí kterou u Internet Exploreru oceňuji je možnost zvětšení obrazu (lupu). A další nevýhodou je, že při instalaci dojde k ověření legálnosti Vašeho operačního systému. Tedy pokud používáte Windows.
Naštěstí existuje program srovnatelný s Internet Explorerem 7. A je zcela zdarma. Jedná se o program Mozilla Firefox. Je přehlednější a oproti IE7 se vyskakující okna otevírají v dalším panelu uvnitř okna prohlížeče nikoliv v dalším okně. Program je plně v češtině, jeho podpora také. Ostatně posuďte sami. Stáhnete jej na výše uvedené adrese nebo přímo zde.

 

Zde může být Vaše reklama
Velikost pole až 650x100pix
za poplatek 25Kč měsíčně, pro další informace klikněte
ZDE
(pole 10)

 

DU meter (http://www.dumeter.com)

Máte připojení s FUP? Jste limitováni počtem stažených či odeslaných dat? Dohadujete se se svým poskytovatelem připojení, že jste ještě nemohli překročit limit? Tak tento program vám umožní mít naprostý přehled.  Program má bohužel 30ti denní omezení. Pokud si ho však chcete vyzkoušet, lze jej stáhnout na výše uvedené adrese nebo zde. Čeština pro DU Meter v3.50 build R2822 ke stažení zde, nebo také na www.cestiny.cz

 

Bizz Feed Assistant (http://www.bizz.cz)

    Na internetu najdete spoustu informací. Jen vědět kde je hledat. A v tom je ta potíž. Samozřejmě máme tu spoustu tzv. vyhledávačů, kde si zadáte co chcete najít a většinou to najdete. Ale to je tak dobré, když chcete nalézt nějakou adresu či stránku. Ale aktuální informaci? Nedávno jsem přišel na jeden výborný zdroj. Využívám tzv RSS kanálů. Co to je?  Tak jako každá kniha má svůj obsah podobně je to i u internetových serverů. Tyto informace se však nezobrazují v klasickém prohlížeči. Soubory těchto informací se stahují speciálními nástroji tzv. RSS čtečkami. V nich si vyberete jaké zdroje vás zajímají a získáte odkazy na jednotlivé informace  včetně jejich úryvků.
    RSS čtečka kterou nyní používám. Vyhledávat se dají buď jednotlivá témata, která vás zajímají (pc, příroda, noviny atd.) a nebo informace přímo z jednotlivých zdrojů. V levé části okna jsou jednotlivá témata nebo zdroje, která jste si nastavili a pravé části pak náhledy vyhledaných informací. Po kliknutí na informaci se přepnete na stránky, kde je informace celá. Nastavení je celkem jednoduché, ale pokud by si někdo nevěděl rady tak mě kontaktujte.
Volně šiřitelná verze programu je ke stažení  zde

Na serveru je možné stáhnout aktuální verzi, ale tato mi vyhovuje víc.

 

Měření rychlosti připojení

     Zdá se vám, že vaše připojení běží jako šnek? Že odezva (ping), ke hraní her, je nízká? Že vás váš poskytovatel připojení šidí? Jak to ověřit? Jednoduše. Využijte služeb některých serverů. Aby bylo měření co nejpřesnější, dřív než začnete, povypínejte všechny programy, které využívají dat na internetu. Např. programy připojující se do P2P sítí, streamový příjem rozhlasu či televize, poštu atd.
   Kde změříte rychlost?
www.rychlost.cz stránky umožňující nejen změřit rychlost Vašeho Down a Uploadu, ale také odezvy.
                            Možnost vyhledávání poskytovatelů připojení k internetu dle adresy budoucího připojení.
www.dsl.cz - měření downloadu a odezvy. Pro změření rychlosti klikněte na ciferník s ručičkou.
www.speedtest.cz - měření down i uploadu. Jde i odděleně, každé zvlášť. K dispozici statistiky, srovnání a grafy.