IP telefonie

    Co to vlastně..... No, to už asi ví každý. Monopol Českého telekomu již skončil, nastoupili nejprve takzvaní alternativní operátoři se svým "u nás budete volat levně a už nic víc nebudete platit" , všichni jistě máte svou zkušenost a zhruba od roku 2005, potom co se začalo více využívat jiného připojení k internetu než byla pevná linka a tzv.neomezeného internetu, nastoupily nové firmy s voláním bez nutnosti mít vlastní stanici s voláním využívajícím data tekoucí sítí zvanou internet. A to už mluvíme o tzv. IP telefonii. Kvalita je sice trochu nižší (v poslední době se stále zlepšuje), ale hlavně že se dovoláte a za levno. Dokonce k tomu nepotřebujete speciální aparát, ale jen program do vašeho počítače. Speciální aparáty tzv. Voip telefony jsou samozřejmě lepší. Nezávislost na zapnutém PC, úspora energie, provoz i pro více služeb najednou. Jejich cena neustále klesá. Slušný Voip telefon se dá pořídit do cca 2000Kč.
    Typy na některé služby naleznete níže.

Jak funguje IP telefonie. Protokoly, kodeky, typy volání.  http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=116295

Zde může být Vaše reklama
Velikost pole až 650x100pix
za poplatek 25Kč měsíčně, pro další informace klikněte
ZDE
(pole 6)

 

VoipBuster (http://www.voipbuster.com)

Pokud jste už v této kapitole četli informace o programu VoipDiscount, tak toto je jeho obdoba.
Jedná se o telefonování zdarma na pevné linky do vybraných zemí celého světa:  Andorra, Australia, Austria, Belgium, Canada, Chile, Cyprus, Czech Republic, Denmark ,Estonia, Finland, France, Guam, Hong Kong (+mobile), Hungary, Iceland, Ireland, Israel, Italy, Japan, Liechtenstein, Luxembourg, Malaysia, Monaco, Netherlands, New Zealand, Norway, Panama, Portugal, Puerto Rico (+mobile), Singapore, South Korea, Spain, Switzerland, Taiwan, United States (+mobile)
Volat můžete hned dvěma způsoby: Dialpad - volání z počítače a Directcall - propojení dvou telefonních stanic, s tím, že zadáte odkud chcete volat a kam chcete volat. Stanice ze které chcete volat zazvoní, vy jí zvednete a hned vám propojí žádaný hovor. Pro tu první stanici je to příchozí hovor. Takže zdarma. Telefonní čísla zadávejte v mezinárodním módu 00420.....  Volání je zdarma. Doba spojení je omezena na 2 až 2,5 minuty.
Po stažení programu si vymyslete jakékoli jméno, heslo a email, abyste program zprovoznily. Program ke stažení zde.

 

Test pro IP volání

Chcete telefonovat přes internet? A hovor je zkreslený, zasekává se? Otestujte si vaše připojení. Tímto jednoduchým testem od firmy Ha-llo cz zjistíte zda je Vaše připojení vhodné pro IP telefonii. Stačí program spustit a kliknout na tlačítko Spustit test. Po chvilce se zobrazí výsledek. Čím víc je červeně, tím je připojení horší a tudíž méně vhodné. Když jdou pole zelená, je to ok.
Program stáhnete zde.                
Informace o službě Ha-loo cz získáte o dvě tabulky níže. Nebo na této adrese: https://ha-loo.ha-vel.cz/

 

VoipDiscount (http://voipdiscount.com, http://voipdiscount.tch.cz)

    Myslím, že je to zatím ta nejlepší služba na kterou jsem narazil. Je totiž zadarmo. Program si stáhnete na jedné z výše uvedených adres, na té české i češtinu. Volat lze pouze na pevné linky v ČR a okolních státech a to zdarma až na vyjímky. Omezení na které jsem narazil je v počtu hovorů, ale nic vám nebrání se zaregistrovat znovu pod jiným jménem. Žádné spojení na sebe neuvádíte.
    Po stažení a nainstalování programu si přímo v programu zadejte jakékoli jméno a heslo, pokud už je obsazené program sám nabídne alternativu. Po přihlášení můžete volat dvěma způsoby: Buďto zadáním čísla na kartě Dial (Pozor číslo musí být v mezinárodním formátu 00420.....) a nebo si nechat spojení sestavit. A to buď přímo na stránkách programu, a nebo přímo v programu na kartě Directcall. Do horního pole zadáte číslo stanice ze které chcete volat a do druhého číslo stanice kterou chcete spojit. Systém nejprve zavolá vaší stanici, ta zazvoní, po zvednutí vám spojí číslo se kterým chcete mluvit. Pro vaší stanici jde o příchozí hovor takže nic neplatíte.
    Po zaplacení kreditu 10 Euro můžete volat  po dobu 3 měsíců neomezeně tzn.že si nemusíte neustále vymýšlet nová hesla. Jelikož patřím mezi ty co chtějí co nejvíce ušetřit tak toto nemám vyzkoušeno.

 

ha-loo (http://www.ha-loo.cz)

    Další službou, kterou využívám je služba Ha-loo. Tady už jde o placenou službu. Hovorné je podstatně nižší oproti klasické pevné lince, na voip linky voláte zcela zdarma. Službu můžete nejprve vyzkoušet zdarma. Za poskytnutý email dostanete testovací telefonní číslo, fungující po dobu 60ti minut. Můžete volat na linky zdarma 800... ... a v rámci voip sítí. Můžete vyzkoušet i příchozí hovory. Po registraci a zaplacení 120Kč registračního poplatku (aktivace za 1Kč, nabitý kredit na 119Kč) můžete volat opravdu kamkoli. Ceny dle ceníku služby a zajímavostí je účtování hovoru po vteřinách a to už od 1. vteřiny. Další zajímavostí je, že když vám někdo zavolá tak vám dobíjí váš kredit a to 5 haléřů za minutu. Není to moc ale lepší než nic. Nebo platit za příchozí hovory, tak jak to bylo kdysi zvykem u našich mobilních operátorů.
    Kredit nikdy nepropadá. Podmínkou je pouze, aby 1x za rok bylo z čísla zavoláno.
Pokud nemáte hardwarový voip telefon, tak si službu můžete zkusit i se softwarovým telefonem. Používám program X-Lite. Je zdarma. Stáhnete jej na : http://www.counterpath.net/. S nastavením rád pomohu. Jinak jej naleznete i na stránce ha-loo.

Pokud chcete podpořit mě a tyto stránky, zadejte při registraci kód dealera : 317471039 což je i mé telefonní číslo.

 

Skype (http://www.skype.cz )

Kdo by neznal vyhlášený program Skype. Ale pro jistotu.
Program umožňuje volat zdarma mezi uživateli Skype, kteří jsou právě připojeni na internet. Vidíte zde kdo z vašich kontaktů je právě na příjmu. Můžete jim zdarma zavolat, ale i s nimi chatovat. Program podporuje také videohovory, ale na to už potřebujete mít rychlejší připojení alespoň 512/256kb/s. Program už má v sobě češtinu, stačí jí zvolit v nastavení. Můžete být i na síti a přitom být neviditelní. Může vám zavolat kdokoli a nebo jen lidé z vašich kontaktů. To umožňuje zvolený stav programu. Nastavení je velmi jednoduché. Lze volat i na placené linky, ale to už je placená služba.
Mezi  zajímavosti patří i nastavení vlastního vyzvánění a vyzvánění na PC reproduktor, takže nemusíte mít zapnuté repráčky u PC. Službu Skype podporují i některé hardwarové voip telefony.

 

Pamela pro Skype - záznamník hovorů (http://www.pamela-systems.com/)

Používáte program Skype? Nesedíte pořád u svého pc a utíkají vám hovory? Co takhle využít služeb klasického záznamníku? Tento program zvládá funkce záznamníku nejen pro Skype hovory, ale můžete využít i dalších funkcí programu jako je automatická odpověď na chat zprávu v době vaší nepřítomnosti, nahrávání vašeho Skype hovoru, upozorňování na narozeniny a provádět vlastní nahrávky přes mikrofon. Program je zdarma a v češtině. Omezením ve verzi zdarma je max délka nahraného hovoru 15min a nemožnost automatického nahrávání hovorů - musíte si spustit sami.  Vyšší verze je možno vyzkoušet po dobu 30ti dnů. Ikonu běžícího programu najdete v liště u hodin - P v růžovém kroužku. Program  ve verzi zdarma si můžete stáhnout také přímo zde.

Pozn. Při instalaci programu vyskočí hláška Skype. Povolte v ní přístup záznamníku do programu Skype.