Kancelář

Kancelářské programy. Každý z nás je používá. Potřebujete napsat, případně vytisknout text, sestavit jednoduchou či složitější tabulku, sestavit databázi nebo jen utvořit prezentaci svých fotografií. Ať už to nebo ono. K tomu ale potřebujeme nějaký textový, či tabulkový editor, software pro kreslení nebo výrobu databáze. Jedním z nejznámějších balíků těchto programů jsou staré dobré Office od Microsoftu. Určitě je každý znáte. Má je dnes snad každá firma. Ale......   Pro domácí využití? No to jo, ale kdo to bude platit? Vždyť tento balík stojí nekřesťanských 14350 Kč (viz doporučené ceny Microsoftu). Na to mnoho z nás nemá, že? Co s tím? Jednou z možností je využívat Office tzv. načerno. Vždyť je to snadné. Někde si je stáhnu, k tomu někde kód a jsou doma. Jenže to je nelegální a hrozí kriminál. Druhou možností je využívat alternativních programů. A o tom už dále:

Tisk dopisních obálek + etikety (http://public.rkcomputer.cz/)

Posíláte často písemnou poštu? Nebaví Vás ustavičné nadepisování obálek? Zde je pomoc. Program umožní tisk na jakoukoli obálku, některé jsou již přednastavené + lze ručně měnit rozměry. Vypíšete potřebné údaje a program je vytiskne na patřičná místa. V programu lze také vytvářet různé etikety. čeština se nabízí již při instalaci.

Pro správný běh programu musíte mít nainstalován balíček Microsoft .NET Framework verze 2.0 Redistributable Package (x86). Ke stažení zde.

Samotný program pak na tomto odkazu.

 

Zde může být Vaše reklama
Velikost pole až 650x100pix
za poplatek 25Kč měsíčně, pro další informace klikněte
ZDE
(pole 4)

 

Plánovací kalendář (http://www.ussoft.cz/ussoft/index.htm)

Klasický plánovací kalendář. Česká lokalizace i nápověda. Program umožňuje nastavení turnusových směn až na 56 dní. Vlastní nastavení barev v programu. Data jsou přenositelná i do dalších instalací programu. Jednu instalaci může používat neomezený počet uživatelů.

 

Diář (http://simandl.unas.cz/diar.html)

Plánujete? Chcete mít pořádek ve výročích? Potřebujete diář.
Zkuste třeba tenhle. Zapište si úkoly, naplánujte svůj pracovní i nepracovní čas, pište poznámky, nechte se informovat o výročích Vašich blízkých.
Program je plně v češtině s českou podporou a zdarma. Má volitelné nastavení vzhledu, možnost automatického spuštění. Lze nastavit automatické mazání starých dat. Zkuste a uvidíte. Ke stažení zde.

 

Kalkulačka

V každé kanceláři je potřeba občas něco spočítat. Nemáte po ruce kalkulačku? Ta ve Windows vám nestačí? Zkuste tuto.Jde o volně šiřitelnou kalkulačku pro profesionály i amatéry, vhodnou pro ty, kteří potřebují psát výpočet a následně ho vložit například do wordu či jiného dokumentu, případně psát do výpočtu věty.
Program je částečně v češtině. Ke stažení zde.

 

OpenOffice (www.openoffice.cz)

    Tento balík programů je velice podobný klasickým Microsoft Office jen s tím rozdílem, že je zdarma. Obsahuje 5 základních programů pro kancelářskou práci.

Writer
- Textový editor velice podobný Microsoft Wordu. Obsahuje snad všechno potřebné včetně kontroly pravopisu. Výsledný dokument pak lze uložit na 21 druhů souborů (koncovek např .doc), včetně souborů kompatibilních s Office od Microsoftu.

Calc - Tabulkový editor podobný programu Microsoft Excel. Obsahuje řadu funkcí pro výrobu všech možných grafů a tabulek. Výsledné dílo lze pak uložit na 23 způsobů včetně kompatibilního s Microsoft Excelem.

Impress - Program pro výrobu prezentací. Opět si nezadá se slavným programem Microsoft Powerpoint. Vytvořte si zde prezentaci fotografií, doplňte ji vtipným komentářem a odešlete svým známým. Výsledné dílo můžete uložit na 14 způsobů včetně typu Microsoft Powerpoint.

Draw - Program pro tvorbu diagramů. kreslení, práce s grafikou.

Base - Program pro tvorbu databází.

Balík programů je plně v češtině, s českou nápovědou. Možnost stahování dalších doplňků. Možnost aktualizace. Program stáhnete na výše uvedených stránkách, nebo přímo zde.


Draw


Writer


Grafy