Rozhlas a televize

   A je to tu. Analogové vysílání rozhlasových a televizních pořadů pomalu končí. Zavádí se vysílání digitální. Mnozí musí nakoupit tzv. set-top-boxy. Přístroje umožňující převést digitální signál zpět na analogový, aby byla vaše analogová televize vůbec schopná fungovat. Ano čeká nás zase další investice, aby ty naše televize byly zase k něčemu.
  Televizi a rozhlas je možné sledovat i z jiných zdrojů, nejenom s využitím testerického "pozemního" vysílání. Můžete využít příjem prostřednictvím kabelových televizí, telefonní linky, satelitu a internetu. A o internetu bych se rád zmínil.

Odkazy na příjem televize

ON Line Živé vysílání české televize ČT24 - zpravodajství. Dvě úrovně kvality 20 - 100kb/s a 100 - 400kb/s. Podporované programy: Windows media player a Real player. Možnost sledovat programy z televizního archivu.
Archiv Vysílání programů České televize. Pouze archiv. cca 150 pořadů. Lze vybírat i dle data vysílání. Dvě úrovně kvality 20 - 100kb/s a 100 - 400kb/s. Podporované programy: Windows media player a Real player.
  Archiv Vysílání televize Nova. Pouze archiv, cca 20 pořadů. Lze vybírat dle data vysílání. Podpora programu Windows Media Player
 Kinomania   Videopůjčovna televize Nova. Stažení filmů z internetu. Licence pro film je 24h od stažení. Poté nelze přehrát. Cena je dle titulu cca 50Kč. Další podrobnosti na http://nova.kinomania.cz/info/?1509e=1521
tn.cz   Zpravodajský server televize Nova. Mezi zajímavosti patří např. Nahé zprávy.
Archiv Vysílaní televize Prima. Pouze archiv, cca 6 pořadů. Lze vybírat dle data vysílání. Podpora programu Windows Media Player.
živé vysílání Česká zpravodajská televize
Fotbal živě ON Line Fotbal živě. Přímé přenosy, archiv zápasů. Podpora programů: Windows Media Player, Real Player, Helix Player. Dvě úrovně kvality 20 - 100kb/s a 100 - 200kb/s.
Hokej živě Archiv Hokej živě Vše o hokeji, Zpravodajství, Videogalerie, Hokejový svět ČT. Góly, reportáže, rozhovory. Vysílání z archivu. Dvě úrovně kvality 20 - 100 kb/s a 100 - 400kb/s.
ON Line Živé vysílání hudební televize Óčko. 2 kvality vysílání, nebo pouze zvuk. Podporované programy: Windows Media Player.
ON Line Živé vysílání TV Brněnská 1, Možnost pořadů z archivu. Podporované programy: Windows Media Player
TV Markíza ON Line Živé vysílání slovenské televize Markíza. Možnost také cca 55 pořadů z archivu.
ON Line Internetové vysílání české TV NOE. 4 úrovně kvality. 56, 200, 400 a 800kb/s
  ON Line Televize Plzeňského kraje.Živé vysílání, možnost pořadů z archivu.
ON Line Živé vysílání televize TOP TV  3 úrovně kvality vysílání 128, 256 a 512kb/s
RTV Roudnická televize Archiv Pořady z roudnického kraje pouze archiv    soubory  .wmf
ON Line První internetová televize pro hráče počítačových her. 3 úrovně kvality. Vysílání Online i archiv
archiv Zpravodajství z Vysočiny. Pouze archiv.
24cz ON Line Vysílání televize parlamentu České republiky. 3 úrovně kvality
TV Stream Archiv Televize na téma - Ze života.
Tvůj dům.cz ON Line Streamové vysílání o bydlení a stavbě.
  Televize Maria Immaculata Mater Spei" (TV-MIS.cz) Křesťanská televize. Pořady z archivu. Rozděleno na Zábavu, Vzdělání, Publicistiku a Lokální vysílání
  Stránky regionálních televizí. Pořady z Archivu. 2 druhy rozlišení. Přehrávání pomocí playlistu (stáhnete playlist a otevřete v přehrávači).
  TV portál
Stránky obsahující seznam s odkazy na více než 2200 televizních stanic. Rozdělení podle typu vysílání. Obsahuje i odkazy na české stanice.
  Internetová televize Prahy 6

Televize na adrese www.tv6.cz  nabízí záznamy zpravodajských reportáží a důležitých událostí. Jde o druhou pražskou městskou část, která rozšířila svoje webové stránky o tuto službu.

iDNES.tv

  Zkušební vysílání televize iDNES. Filmy, zpravodajství atd.
Projekt24   Stránky plné erotiky.  A to vše ZDARMA.
pokud nepůjde hlavní odkaz - zkuste tento: http://sleduj.space-tracker.cz Stránky plné celovečerních filmů a seriálů. Zaregistrujte se a sledujte zcela zdarma
Filmy, seriály ON-LINE. Nutná registrace - vše zdarma

 

Programy pro příjem televize

Windows Media Player
 
Integrovaný přehrávač pro Windows. V nabídce jsou verze 9 a 10.

Verze 9
je pro operační systémy Windows 98, Me, 2000 Ke stažení zde "POZOR"  Proběhne ověření legálnosti vašeho operačního systému

Verze 10 je pro systém Microsoft Windows XP Home Edition, Windows XP Professional, Windows XP Media Center Edition, or Windows XP Tablet PC Edition. Min. požadavky na PC: 233MHz procesor, 64MB Ram, 100MB na HD, 16 bit.zvuk.karta a 64MB grafická karta. Rozlišení 800x600.
Ke stažení zde  "POZOR"  Proběhne ověření legálnosti vašeho operačního systému

Odlehčená verze
pro systém Windows 2000, Windows XP a Windows Server 2003 Ke stažení zde
Stažení bez ověření legálnosti
----------------------------------------------
pozn. U tohoto přehrávače lze (u nižších rychlostí připojení k netu) nastavit tzv přednačtení do vyrovnávací paměti. Čím nižší rychlost připojení tím více sekund nastavte na přednačtení.
Cesta k nastavení: Nástroje/Možnosti/karta Výkon - Vyrovnávací paměť pro síť, zatrhnout druhý bod a doplnit počet sekund.

 
RealPlayer
14-ti denní verze programu zdarma. Poté následuje omezení. Ke stažení zde

Winamp
Jedná se o známý volně šiřitelný video a audio přehrávač. Umožňuje také on line sledování internetových rozhlasových a televizních stanic (většinou zahraničních). Obsahuje vlastní databázi, která se pravidelně aktualizuje z internetu. Seznam ukazuje: Název stanice, aktuální pořad, druh pořadu, potřebný datový tok. V databázi je na 370 televizních a 500 rozhlasových stanic.
Jak na to? Program si stáhnete z http://www.winamp.com/ (na stránkách je ke stažení i slovenský jazykový balíček) . Po instalaci a spuštění programu klikněte v přehrávači na tlačítko "ML". Otevře se okno v jehož levé části označte v Menu Online Services: Shoutcast Radio nebo Shoutcast TV a v pravé části se vám objeví seznam stanic. Pak už si stačí vybrat a dvojklikem spustit požadované vysílání.
TV
Program umožňující sledovat více než 300 televizních programů z mnoha zemí. Kvůli vysílacím právům on-line nevysílají běžné televize - na film tu tedy jen těžko narazíte. Pokud ovšem chcete klipy a zprávy, těch je tu velká spousta. Z Čech je k dispozici např. hudební OČKO.
Program se neinstaluje. Jen se spustí. Jazyk angličtina. Ovládání je však jednoduché. Ke stažení zde, stránka programu www.tvexe.com 
iTV - televizní program
Chcete mít aktuální přehled o vysílání 24 nejsledovanějších televizních programů? Vidět co se právě vysílá na jednotlivých kanálech? Vidět co se bude vysílat v dalších dnech? Pak zkuste tento prográmek. Po spuštění se objeví ikonka u hodin. Po kliknutí na ní vám vyjede české menu ze kterého si můžete vybrat. Pro funkci programu je nutné mít připojení k internetu. Program je zdarma a ke stažení na adrese http://www.kuma.cz/  nebo přímo zde.
 

 

O televizi na internetu

Kdy bude dokončen převoz z analogu na digitální vysílání, jaké programy jdou naladit, jaké je pokrytí signálem? Tyto a další informace naleznete na adrese: www.digitalni televize.cz

 

Odkazy na příjem rozhlasu

Stránky, kde naleznete katalog českých i zahraničních rádií vysílajících po internetu. Na výběr několik kvalit příjmu. Odkazy na stránky rozhlasových stanic.
Výběr více než 113 rádií dle tématu, šíření a oblíbenosti. Možnost sledovat i televizní vysílání polské stanice RMF Maxxx TV
Stránky o rozhlasovém a televizním vysílání. Odkazy na rozhlasové stanice. Vše o dění v tomto okruhu. Diskuze, novinky, statistiky. Seznam vysílačů.
Rádio spuštěné se vznikem pořadu Česko hledá Superstar. Interpreti z tohoto pořadu.
Portál českého rozhlasu. Zpravodajství, programy stanic, vše o rozhlase. Živé vysílání 19ti stanic českého rozhlasu. Vysílání ve formátech WMA, Ogg, MP3. Výběr kvality příjmu.
Portál českých i zahraničních rozhlasových i televizních stanic. Vyhledávání z mapy. Vyhledávání webkamer.
Vyhledávání rozhlasových stanic na celém světě. Vyhledávání dle světadílů, zemí a měst. Odkazy na stránky rádií.

 

Programy pro příjem rozhlasu

iRadio
  
Samostatný program pro přehrávání internetových rádií. Obsahuje seznam rádií, včetně podrobností, který lze aktualizovat. Možnost doplnit další rádia ručně. Možnost výběru kvality poslechu. Různé skiny přehrávače. Program je zdarma. Sice po 30ti dnech vyskakuje upozornění o vypršelé licenci, program však běží dál.
Softwarové požadavky - Microsoft Windows 2000, XP, Windows Media Player 9.0 a vyšší
Ovládání: Play tlačítko - objeví se seznam rádií pro přehrání.
               Stop tlačítko - zastaví přehrávání
               Tlačítko obálky - Aktualizace seznamu rádií, nastavení skinu, další nastavení.
               Tlačítko ? - info o programu
Program ke stažení zde, nebo na stránce: http://www.mr-software.cz/

 

E-radio manager
  Program pro přehrávání na internetu vysílajících rozhlasových a televizních stanic. U rozhlasu možnost záznamu. Přednastavené stanice. Ve zkušební verzi jsem nenalezl žádná omezení, jen se zobrazuje reklama. Program funguje i pod operačním systémem Vista.

Program ke stažení na stránkách výrobce - viz banner.