Video

  Filmy, soukromé nahrávky, srandičky atd. Video-soubory vyskytující se v mnoha kvalitách a formátech. Jak na jejich přehrávání nebo dokonce úpravu? Jak zobrazit externí titulky? Jak si vyrobit záložní kopii Vašeho draze pořízeného DVD? S placenými programy je to snadné. Ale kdo by chtěl platit za drahý software. Samozřejmě. Jsou tu však i jiné možnosti. A o tom v této kapitole.

Subtitle Studio (http://www.divx-digest.com/software/subtitle_studio.html)

Máte film v originálním znění, našli jste si k němu titulky - např. na www.titulky.cz - a jsou časově posunuty vůči filmu? Co s Tím? Nevěšte hlavu. Vyzkoušejte tento prográmek. Umožňuje nejen posun času titulků, ale i jejich celkovou editaci. A když už titulky k filmu nikde nenajdete, můžete si pomocí programu vytvořit vlastní a věste, že je to velká sranda, když si "namluvíte film po svém. :-).   V programu je možno nastavit slovenštinu. Kliknete na ikonku s kladívkem a pak místo English naslavíte Slovenštinu. Program ke stažení zde.

 

Zde může být Vaše reklama
Velikost pole až 650x100pix
za poplatek 25Kč měsíčně, pro další informace klikněte
ZDE
(pole 9)

 

VLC Media Player Portable (http://portableapps.com/apps/music_video/vlc_portable)


Tak tohle je něco. Nejdou vám v práci na pc pustit filmy? Zkuste tento přehrávač. Přehrává snad všechny typy videa a hudby jako DVD, VCD, DivX i MP3. Přehrává z disku i z adresáře. Neinstaluje se, jen se rozbalí na zvolené místo. Nepotřebuje instalaci do systému, lze uložit na flash disk nebo na cd přímo k přehrávanému souboru. Kodeky pro přehrávání má program v sobě. Program podporuje i zobrazování externích titulků. Pro zobrazení stačí soubor s titulky přetáhnout do okna přehrávače. Zajímavostí programu je běh videa na tapetě plochy.
Návod: Pro přehrání daného souboru klikněte na Soubor - Otevřít soubor, sločku nebo disk. Nastavte cestu k danému souboru, složce či disku a zadejte OK. Přehrávání se automaticky spustí.

Pro aktualizaci kodeků je potřeba stáhnout vždy novou verzi programu. Program ke stažení zde.

 

AVS DVD Player (http://www.avsmedia.com/DVDPlayer/index.aspx)

Kvalitní volně šiřitelný DVD přehrávač. Přehrávání z DVD i HDD. Zobrazování menu dvd. Zachycení a uložení snímků. Funkce vytvoření kopie DVD. Vytvoření playlistu. Podpora 7.1 zvuku. Volitelné skiny programu. Jazyk - Angličtina. Ke stažení zde.
Vstup do nastavení programu - kliknout pravým tlačítkem myši do obrazu nebo v přehrávači na tlačítko označené křížkem.
 

 

DVDFab Platinum (http://www.dvdfab.com)

Zazálohujte si své draze koupené DVD. Tento program Vám umožní udělat kopii Dvd i převod do dalších formátů jako DivX, Xdiv, Mpeg4. Konvertuje video pro přehrání v PSP a I Pod. Program stáhněte na výše uvedené adrese, nebo přímo zde. Po instalaci je vyžadován restart Pc. Instalace i ovládání programu by mělo jít hladce, jelikož je program v češtině. Ke stažení je k dispozici zkušební 30ti denní Trial verze.
Ovládání programu:
Nastavení programu najdete sluníčkem v horní liště programu.
Vložte DVD do mechaniky, potom spusťte program. V horní části okna vyberte cílovou mechaniku. Vlevo nahoře zvolte typ kopírování, v hlavním okně poté části dvd - film a titulky a typ média na které chcete výslednou kopii uložit. Poté už stačí jen kliknout na Start.
Výsledné video můžete také konvertovat do dalších formátů a pro přehrávání na I Pod a PSP konzoli. Tuto volbu můžete zapnout v levé dolní části okna. Poté zvolte Další a na tlačítku Configure si nastavte parametry videa. Pak stačí kliknout na Start.

 

Chris TV (http://www.chris-tv.com)

Dobrá zpráva pro majitele televizních karet. Jedná se o televizní a rozhlasový tuner. Ve verzi Lite, která je pro domácí účely zdarma. Pouze přehrává, ve vyšších verzích umožňuje i záznam. Podpora teletextu. Program má českou lokalizaci. Nápověda bohužel v angličtině. Vyšší verze si lze na omezenou dobu vyzkoušet. Software podporuje většinu televizních karet. Běží spolehlivě i na slabších počítačích. Nastavitelná kvalita přehrávání a tím i zatížení pc. Vyzkoušen >> analogové přehrávání se stereo zvukem na pc s procesorem 1.4 Duron, 1GB DDR RAM.
Nastavení programu:
Pro spuštění menu klikněte pravým tlačítkem myši do okna programu.
Češtinu nastavíte: Choose Language > Czech
Zvuk nastavíte v části Obraz a zvuk a Ovladače           Verze Lite ke stažení zde.
Pozn. ve verzi Lite jsem neobjevil ovládací panel přehrávače.

 

BS player (http://www.bsplayer.com)

Přehrávač podporující přehrávání video-souborů s možností zobrazení externích titulků. Tyto titulky zobrazíte pouhým přetažením souboru s titulky do okna přehrávače v němž je spuštěn daný film. Také většinou stačí mít soubory s filmem a s titulky v jednom adresáři a titulky se automaticky načtou. Program běží v češtině, volná verze občas vyhodí okno s reklamou. Na stránkách možnost stáhnout další skiny přehrávače. Program ke stažení zde. 

 

Codeck pack (www.slunecnice.cz/product/Allin1)

Abyste mohli přehrávat a zpracovávat video-soubory na Vašem pc, musíte mít nainstalované kodeky. K tomu asi nejlépe poslouží tento program. Po spuštění se vás program zeptá zda chcete na internetu vyhledat nové aktualizace. Potom už jen stačí klikat na tlačítka "Další".  Můžete si během instalace vybírat i další z nastavení. Program běží v češtině a přímý odkaz ke stažení je zde.

 

GSpot (http://www.headbands.com/gspot)

Potřebujete zjistit informace o Vašem video-souboru? Tento program Vám to umožní. Podá informace o použitém  audio i video kodeku, zda ho máte nainstalován, rozlišení videa, počtu snímků za sekundu a další. K zobrazení informací stačí soubor s videem přetáhnout do okna programu. Software se neinstaluje. Jen se spustí. Ke stažení zde.